ÚvodSlužbyVyhledání kandidátů

Najdu je: Vaše kandidáty.

Pokud hledáte více kandidátů, zejména na dělnické profese, jste tu správně.

Specifikace

Vyhledání kandidátů Vám přinese ověřené kontakty na potenciální zaměstnance ve Vašem okolí, kteří hledají práci a zároveň splňují Vámi zadané požadavky. Hledám kandidáty většinou na dělnické profese: operátor výroby, pomocný dělník, skladník, svářeč, lakýrník a další. V tomto případě jsou pohovory ve Vaší režii. Pokud pohovory nechcete řešit a máte požadavky například na testy manuální zručnosti, vhodnější alternativou pro Vás bude předvýběr kandidátů. Pokud hledáte zkušeného profesionála, mrkněte na headhunting.

Výstup

Dodám Vám kontakty na potenciální zaměstnance, se kterými jsem již byl v kontaktu a znají informace jak o pracovní pozici, tak i ostatní podmínky: Nástupní plat, směnnost, …, a přesto jejich zájem o zaměstnání trvá. Jaké ověřené údaje o potenciálním zaměstnanci dostanete?

 • Jméno
 • Věk
 • Místo bydliště
 • Telefonní číslo
 • Souhrn předchozích pracovních zkušeností
 • Vzdělání, je-li pro pozici podstatné
 • Národnost

Co od Vás potřebuji?

Potřebuji znát pracovní pozici, kterou potřebujete obsadit, abych o ni byl schopen kvalifikovaně zodpovědět veškeré dotazy potenciálních zaměstnanců. Kromě obecného popisu práce a Vašich požadavků potřebuji znát nástupní mzdu, mzdu po zaučení, směnnost, benefity a další. Pozice s nástupní hrubou mzdou (včetně variabilní složky) pod 24.000,- Kč neinzeruji.

Jak jsou kontakty ověřené?

Uchazeči mi většinou píšou na sociálních sítích, nebo mě kontaktují mailem. Méně často přímo volají. Denně v době od 8:00 do 21:00 obsluhuji bussines managera na FB, kde se mi kontakty sdružují. Navážu volnou konverzaci, kde kandidáta seznámím se všemi podrobnostmi. Pokud zájem kandidáta trvá, poprosím ho o telefonní číslo a zavolám mu.

V jaké formě kontakty dostaneme?

Po ověření všechny údaje zadám do mnou vytvořeného systému, který Vám odešle informační e-mail o novém uchazeči a uchazeči odešle SMS, například ve tvaru: „NAJDU JE.CZ: Dobrý den, potvrzuji Vám, že jsem Váš kontakt předal firmě Maikoletta s.r.o., která Vás bude v dalších dnech kontaktovat z telefonního čísla 608392533, za účelem sjednání pohovoru na pozici LAKÝRNÍK.“.

Kolik za kontakty zaplatíme?

Netajím ceny mých služeb: Cena za kontakty na různé pozice se samozřejmě liší a má na ni vliv několik faktorů. Obecně, čím lepší podmínky nabízíte, tím vyšší je odezva. Lepší odezva je také na pozice bez nočních směn. Naopak, třeba požadavek na strukturovaný životopis, odezvu prudce snižuje. Osobně považuji životopis u dělnických profesí za přežitek (Více v článku Nechtějte po dělníkovi životopis.)nahrazuji ho slovním souhrnem pracovní historie.

Cena se skládá ze dvou částí: Přímé náklady na vyhledání kontaktu. Tedy marketingové výdaje a obecně, náklady na reklamu, pomocí které Vaše kandidáty hledám. Druhou částí je potom moje odměna, příspěvek na provoz „centra“, kam se kandidáti ozývají, jehož výše činí 500,- Kč denně a dále jednorázový poplatek za otevření pozice 500,- Kč.

Příklad z praxe: Přípravář lakovny Letovice

Hledal jsem kandidáty na pozici přípraváře lakovny do Letovic, bez jakýchkoliv požadavků, bez nočních směn. Zadavatel specifikoval, že chce pouze muže, což je kritérium, které nemohu aplikovat, z důvodu antidiskriminační politiky EU. Nástupní mzda až 26.500,- hrubého.

 • Náklady na reklamu: 433,- Kč
 • Náklady na provoz centra: 1.000,- Kč
 • Poplatek za otevření pozice: 500,- Kč
 • Počet kontaktů za dva dny: 5 ověřených kontaktů (3 muži, dvě ženy)
 • Cena za jeden kontakt: 386,- Kč (86,- Kč náklady, 300,- Kč odměna)
 • Cena za získání zaměstnance: 644,- Kč (2 muži nastoupili do lakovny, 1 žena na montáž)

Další příklady, včetně cen, které netajím, můžete najít v případových studiích.

Najdu Vám je? Nechte mi tu na sebe kontakt.

Společně si pomůžeme

Obraťte se na recruitera.

Hledáte vhodné kandidáty na Vaše zaměstnance? Najdu je.

Kontakt Služby